Преобразени "смърфове" тушираха Литекс на "Лаута"

Локомотив Пловдив надигра ловчанлии с 2:0

Локомотив Пловдив победи Литекс с 2:0 в мач от 11-ия кръг на А група. Васил Божиков си заби неспасяем автогол в 23-ата минута, а Мартин Камбуров удвои в 43-ата минута.

В 5-та Мартин Камбуров бе изведен сам срещу вратаря на гостите Баривйера, но устремът на капитана бе спрян със спорна засада. Малко по-късно пловдивчани поискаха дузпа, тъй като претендираха, че Божиков е играл с ръка, но реферът Таско Тасков бе категоричен, че такава няма.

До 15-та минута страничният рефер от близката страна сигнализира за още три засади, които играчите и треньрите на Локомотив оспориха. В 18-та минута Карагерен имаше отличен шанс да открие резултата, озовал се очи в очи с гостуващия страж леко вляво, но стреля над вратата. П