Григор Димитров отпадна в Индиън Уелс

Гришо загуби от Фернандо Вердаско

Григор Димитров загуби от Фернандо Вердаско с 6:7, 6:4, 3:6 в двубой от втория кръг на Мастърса в Индиън Уелс,съобщи БФ Тени Първата ни ракета отстъпи на намиращия се на 39-о място в световната ранглиста испанец за 2 часа и 6 минути.

В първия сет двамата размениха по един пробив, а при 5:4 в полза на Григор, той пропусна два сетбола. Така се стигна до решителен тайбрек, който 34-годишният испанец спечели със 7:4 точки.

Вторият сет започна по най-добрия начин за българина. Той направи два бързи пробива и дръпна в резултата с 3:0. Световният №39 върна единия брейк, а при 4:2 в полза на Димитров, Вердаско успя да обърне гейм от 0:40. Силите му обаче не стигнаха за нещо повече и той загуби сета с 4:6.

Решителният трети сет вървеше без пробиви до осмия гейм. Така при резултат 4:3 в полза на испанеца, той успя да пробие Григор, подпомогнат от двойна грешка на българина в решителния момент. Вердаско спечели последвалия гейм на 15, с което си осигури и победата в мача.