Перфектен Димитров отново не даде сет на Гаске

Следващият съперник на Гришо е Джон Иснър

Най-добрият български тенисист Григор Димитров победи с 6:4, 6:4 французина Ришар Гаске в мач от втория кръг на турнира от серията "Мастърс 1000" в Париж .

Така най-добрият български тенисист спечели за трети пореден път без загубен сет срещу този съперник. Григор изигра перфектен мач, в който не загуби нито веднъж подаването си,съобщи БФ Тенис.

На 1/8-финалите поставеният под №6 Димитров ще играе срещу  американския гигант Джон Иснър, който се слави с мощния си и тежък за отразяване сервис. Иснър е финалист в турнира от миналата година.

Григор и американецът имат два мача в общия си баланс и делят по победа. В последната среща нашият постигна чист успех на Мастърса в Синсинати тази година, където по-късно спечели и дебютна титла на турнир от такава категория.

Срещата между Димитров и Иснър е в четвъртък, като двубоят е трети по програма на централния корт и започва непосредствено след сблъсъка Тийм – Вердаско, който е с начален час не преди 13:30 ч. българско време.