Великолепно представяне на Виктория Томова в Линц

Първата ракета на България победи в оспорван мач Наоми Броуди от Великобритания

Великолепното представяне на Виктория Томова на турнира в Линц, Австрия, продължава. След като преодоля три кръга квалификации 22-годишната българка започна с успех в основната схема. Първата ракета на България победи Наоми Броуди от Великобритания с 3:6, 7:6(6), 6:4 след битка, продължила 2 часа и 12 минути.

Така Томова записа втора победа в основна схема на турнира на WTA в кариерата си и си осигури 48 точки за световната ранглиста. Следващата й съперничка ще бъде победителката от двубоя между поставената под номер 6 Катерина Синякова от Чехия и швейцарката Виктория Голубич,съобщи БФ Тенис.

Британката роуди започна по-добре срещата и поведе с 4:1, реализирайки пробив в четвъртия гейм. Броуди , която намери място в схемата като "щастлива губеща", запази аванса си и спечели първата част с 6:3. Във втората част Томова пропусна възможност за пробив в четвъртия гейм и три сетбола в десетия. Таке се стигна се до тайбрек, в който българката спечели с 8:6. Броуди вкара 10 аса във втората част, но и направи 5 двойни грешки.

Томова започна блестящо третатата решителна част, като спечели четири поредни гейма. Броуди успя да намали до 4:3, но българката успя да спре устрема й и спечели много важен гейм. Малко по-късно, при четвъртия си мачбол, Томова приключи мача.