Верея с ценна победа като гост на Славия

starazagora.utre.bg

Турнир за купа „Верея“ по карате

Верея с победа срещу Монтана

С гол в 89-та минута

Верея се утвърди на второто място в класирането на Група А на втората осмица в Първа професионална лига! Старозагорци победиха с 1:0 прекия си конкурент Славия на Националния стадион "Васил Левски". Педро Еуженио вкара важния гол минута преди края на редовното време. С успеха Верея събра 39 точки - с 2 по-малко от лидера Ботев и с 5 повече от третия Славия.
Мачът започна спокойно, като до 25-та минута липсваха реални голови положения пред двете врати. В 27-та минута Ивайло Димитров се измъкна в наказателното поле на Верея, стреля от точката на дузпата, но вратарят Пламен Колев блестящо спаси.
Втората част започна с възможност за Верея. В 49-та минута Педро Еуженио центрира от пряк свободен удар отдясно на вратата на Славия, Мирослав Енчев стреля с глава на далечната греда, но не успя да уцели вратата.
Две минути по-късно Илиян Йорданов проби отляво и центрира, Васил Калоянов шутира пред вратарското поле, но ударът му бе блокиран. Минута по-късно Калоянов бе повален в наказателното поле, но съдията Георги Кабаков прецени, че няма основания да отсъди дузпа.
В 89-та минута Педро Еуженио бе изведен по перфектен начин сам срещу вратаря на Славия Георги Петков и той не сгреши - 1:0 за Верея!

СЛАВИЯ - ВЕРЕЯ - 0:1

Славия: 1. Георги Петков - к, 11. Георги Пашов, 15. Петко Христов, 13. Стефан Велков, 66. Омар Абуд, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев (46 - 35. Георги Йомов), 17. Стефан Велев, 8. Божидар Васев (79 - 7. Наско Милев), 14. Ивайло Димитров (59 - 19. Калоян Кръстев), 9. Сердер Сердеров
Старши треньор: Владимир Иванов
Верея: 1. Пламен Колев, 2. Самуел Инкоом, 33. Мирослав Енчев, 3. Владимир Зафиров, 4. Селим Бен Джемия, 25. Георги Ангелов, 14. Георги Андонов - к., 20. Венцислав Бенгюзов (61 - 8. Осман Балде), 77. Педро Еуженио, 11. Илиян Йорданов (89 - 21. Здравко Илиев), 32. Васил Калоянов (73 - 26. Селим Керкар)
Старши треньор: Александър Томаш
Голмайстор: Педро Еуженио (89)
Жълти картони: Георги Петков, Георги Йомов, Георги Пашов (Славия); Илиян Йорданов, Мирослав Енчев, Васил Калоянов, Пламен Колев (Верея)
Главен съдия: Георги Кабаков