Верея с победа срещу Монтана

И второ място в долната осмица на първенството

ПФК Верея победи Монтана с 1:0 в мач от третия кръг на плейофите и измести Славия от второто място в група "А" на втората осмица.
Отборът на Александър Томаш доминираше през целия двубой и пропусна по-изразителна победа.Първото по-сериозно положение в мача дойде в 27-ата минута и бе пред вратата на гостите. Тогава Педро Еуженио от добра позиция стреля над напречната греда.
Така първата част приключи при нулево равенство.
Две минути след почивката Верея поведе,след гол на Венцислав Бенгюзов.Той се възползва от пас на Георги Андонов и изненада вратаря на гостите Брокс с удар по земята.
В 70-ата минута Верея бе близо до втори гол. Педро Еуженио шутира от 15-16 метра, Брокс изби, Андонов опита добавка, но стражът на Монтана отново отрази.До края на срещата гостите не застрашиха вратата на Колев.Така отборът на Александър Томаш записа втора победа във втората осмица на плейофите.

ВЕРЕЯ - МОНТАНА 1:0
1:0 Венцислав Бенгюзов 47
ВЕРЕЯ: 1. Колев, 2. Инком, 86. Бандаловски, 3. Зафиров, 21. Илиев, 10. Елиаш, 20. Бенгюзов, 25. Ангелов, 7. Цветанов, 77. Педро Еуженио, 14. Андонов
МОНТАНА: 12. Брокс, 24. Хернан, 3. Михов, 29. Бамба, 11. Васев, 25. Дяков, 4. Иванов, 22. Георгиев, 7. Генов, 28. Саер Сен, 10. Атанасов

Източник: fcvereya.bg