Нова Зеландия стана световен шампион по ръгби за рекорден трети път

"Ол блекс" се наложиха на финала над Австралия с 34:17

Нова Зеландия стана световен шампион по ръгби за рекорден трети път. "Ол блекс" се наложиха с 34:17 срещу Австралия във финала и защитиха титлата си.

За най-добър в мача беше определен Дан Картър, който направи 19 точки. Той сложи по подобаващ начин край на кариерата си в националния отбор със световната титла.

За Нова Зеландия това беше 51-а победа в последните 54 мача след триумфа им на родна земя преди четири години.

Бронзовите медали грабна Южна Африка.

Пред 82 500 зрители на "Туикенъм" в Лондон мачът започна равностойно и резултатът беше 3:3 до 27-ата минута. След това до почивката Картър и Милнър-Скудър дадоха преднина за отбора си до 16:3. Нону увеличи преднината на Нова Зеландия в началото на втората част.

Австралийците се вдигнаха и с добра серия се доближиха на четири точки от съперника си за 17:21. От там шампионите поеха нещата в свои ръце и отново направиха разлика, за да стигнат до 34:17.