As

sportonline.bg

Барса приземи ПСЖ, вече мисли за полуфинал

Каталунците се класираха на полуфиналите на Шампионската лига

Очаквано Барселона се класира на полуфиналите на Шампионската лига. „Блаугранас” постигнаха нова победа срещу Пари Сен Жермен и спечели с 2:- пред собствена публика на „Камп Ноу”.

Каталунците влязоха в мача със сериозна преднина от първата среща, при това от мача като гост, но въпреки това изобщо не подцени реванша и още през първото полувреме си осигури комфортен аванс, а и  победата в мача.

След 3:1 на „Парк де Пренс”, сега „синьо-червените” окончателно пречупиха надеждите и мечтите на ПСЖ за някакъв обрат още в началото. В 14-ата мин. след прекрасна атака на Иниеста Неймар откри резултата.

Отново бразилецът бе точен в 33-ата мин., като този път се разписа с глава след центриране на Дани Алвес.

През второто полувреме Барса само поддържаше преднината си и без много да се напряга успя да я удържи и да излезе победител с общ резултат 5:1.