България остана на шесто място на Евроволей 2015

Полша е новият шампион до 19 г.

България завърши на шесто място на европейското първенство по волейбол за юноши до 19 години в Турция. В спора за петото място националите ни загубиха от Русия с 2:3 (17:25, 25:22, 25:21, 23:25, 9:15).

Младите „лъвове“ водеха с 2:1, а в 4-тия гейм бяха близо до страхотен обрат, след като изоставаха с 6 точки при 15:21, но Сборная успя да удържи аванса си и вкара мача в тайбрек след 25:23 в тази част. Във финалния гейм играчите на Михаил Николаев успяха да се откъснат още в самото начало и без проблеми затвориха мача след 15:9.

Пореден силен мач за „трикольорите“ изигра Пламен Шекерджиев, който завърши с 22 точки (68% позитивно и 26% отлично посрещане, 48% в атака). Стефан Иванов също бе на познатото ниво и реализира 14 точки (53% позитивно и 24% отлично посрещане, 44% в атака). Топреализатор в срещата стана диагоналът на Русия Кирил Клетц, който заби впечатляващите 28 точки (61% в атака).

Поражението бе трето за нашите момчета на шампионата на Стария континент, но пък с 6-ото си място те се класираха на световното първенство в Аржентина през август.

„Не трябва да забравяме, че съперникът ни днес бе Русия. Опитахме някои неща и изиграхме два добри гейма, но днес това не се оказа достатъчно. След всичко ние постигнахме нашата цел и се класирахме на Световното първенство, така че не трябва да бъдем тъжни след днешната загуба“, заяви след мача селекционерът на България Драган Иванов.

Новият европейски шампион е Полша. На финала поляците победиха Италия с 3:1 (25:15, 25:13, 25:27, 25:22).

Бронзовите медали отидоха при домакините от Турция, които се наложиха с 3:1 (25:19, 25:19, 22:25, 25:18) над Германия.