Браво! Младите "лъвове" влязоха в топ 6 на Европа и се класираха на Световното

Тимът ни до 19 г. победи Сърбия

Българският национален отбор за юноши до 19 години влезе в топ 6 на европeйското първенство по волейбол в Турция. Младите „лъвове” постигнаха победа в първия мач в разпределението на местата от 5-о до 8-о и спечелиха с 3:1 (23:25, 25:17, 25:22, 26:24) срещу Сърбия.

Освен, че ще спори за 5-ото място с успеха си националите ни си осигуриха класиране за световното първенство в тази възрастова група. Те на практика взеха последната шеста квота за европейските отбори и намериха място сред участниците на шампионата на планетата в Аржентина през август.

Въпреки че водеха, възпитаниците на Драган Иванов изпуснаха първия гейм срещу западните ни съседи, но след това се стегнаха и с убедителен втори гейм изравниха, а след това продължиха в същото темпо и спечелиха мача.

Пламен Шекерджиев бе с най-голям принос за успеха на тима ни с 18 точки, а Стефан Иванов и Радослав Парапунов добавиха по 14. Най-резултатен в мача обаче бе Миран Куюнджич от сърбите с 22 точки.

В спор за петото място България ще се изправи срещу тима на Русия, който категорично победи Чехия с 3:0 (25:22, 26:24, 25:11).

Финалът на Европейското пък ще бъде Полша – Италия. Двата бяха в група 1, а на полуфиналите надделяха над отборите, които бяха съперници на отбора ни в група 2.

Полша срази домакина Турция с 3:0 (25:19, 25:17, 25:23), а Италия спечели срещу Германия с 3:1 (25:17, 25:22, 22:25, 25:20).