Черно Море спря надменния ЦСКА след 1:1 във Варна

Живко Пеков бележи за "моряците"

Черно Море спря похода на лидера ЦСКА, след равенство 1:1 на стадион „Тича“ във Варна. Червените поведоха през първото полувреме с гол на Фелипе, но няколко минути преди края Живко Петков изравни след нелепа грешка на вратаря на столчиани – Якуб Дивиш. Като цяло срещата няма да се запомни с кой знае колко много голови положения.

ЦСКА остава лидер със 17 точки, но вече само с две повече от Лудогорец. Черно Море пък е девети с 6 точки, колкото има и Локо Пд.

Бившият президент на Черно Море Красен Кралев, който е трети в листата на ГЕРБ за Варна, бе посрещнат от наставника на моряците Кольо Спасов преди мача с ЦСКА. Кралев пожела успех на Черно море в мача с "армейците и в последствие изгледа равенство между двата отбора от ложите на стадион „Тича“.
Двубоят започна в доста лежерно темпо и дълго време нямаше никакви голови положения. Във втората минута срещу Фелипе от ЦСКА бе отсъдена спорна засада, а в 20-тата минута и моряците имаха претенции срещу съдиите. Тончи Кукоч игра с ръка в наказателното поле, но сигнал за дузпа на последва.

Малко след това Стенио пропиля голяма възможност. Той преодоля Дивиш и стреля към вратата, но там Маркиньос успя някак с глава да изчисти в корнер и да предотврати гол. Няколко минути по-късно Симеон Райков затрудни вратаря на ЦСКА след хубав изстрел и като цяло между 20-тата и 30-тата минута домакините контролираха събитията на терена.

Точно тогава обаче дойде и пробивът на гостите. Фелипе вкара много красив гол в 32-рата минута след далечен изстрел, сварил неподготвен Китанов. До края на полувремето не се случи нищо кой знае какво и така ЦСКА водеше с 1:0 на почивката.

Ако през първото полувреме головите положения бяха малко, то след почивката те почти напълно отсъстваха. Почти нищо опасно нямаше нито пред вратата на Китанов, нито пред тази на Дивиш. Двамата стражове няма кой знае каква работа, а след 70-тата минута Стойчо Младенов направи смени, целящи подсилване на дефанзивния вал на отбора.

Черно Море пък дълго време така и не успяваше да създаде ново чисто положения за гол, какво бе онова пред Стенио преди почивката. В един момент играта се накъсваше прекалено много от нарушения и лежане по терена.

Така се стигна до 84-тата минута, когато вратарят на ЦСКА направи ужасяваща грешка. Живко Петков овладя топката, премина покрай Дивиш и на празна врата вкара за 1:1. До края на мача нито един от двата отбора не съумя да се добере до второ попадение и така срещата завърши наравно.