Лудогорец постигна класическа победа над Нефтохимик

Златко Янков започна със загуба начело на "нафтата"

Лудогорец записа очаквана победа срещу Нефтохимик в отложен мач от 22-рия кръг на А футболната група. Двубоят започна с превес на шампионите, които още в самото начало започнаха да пресират своя съперник. Първият удар по посока на вратите обаче отправи халфът на нафтата Любомир Божинов, но топката не намери очертанията на вратата на Стоянов. Гостите отговориха с изстрел на Кайсара, но отново топката излезе в аут.

Постепенно по-опитният и стойностен тим на шампионите наложи териториално превъзходство и притисна съперника си в неговата половина. В 22-та минута Марселиньо нанесе силен диагонален удар, вратарят Костадин Георгиев майсторски спаси, но топката попадна у Върджил Мисиджан, който с техничен удар я насочи неспасяемо във вратата за 1:0.

И след попадението мачът продължи в същото темпо. Лудогорец методично разиграваше в полето пред вратата на Нефтохимик, а символичните домакини опитваха да внесат напрежение пред Стоянов чрез контраатаки. В 35-та минута след една балонна топка в наказателното поле, най-съобразителен се оказа Христо Златински, който за втори път порази вратата на нафтата. При този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част нещата на терена не се промениха. Лудогорец  доминираше, но рядко неговите футболисти стигаха до голови ситуации. В 48-та минута Марселиньо премина през няколко защитници на нафтата, но когато трябваше да нанесе решителен удар, падна в полето пред вратаря Георгиев. Реферът Георги Кабаков, който бе в непосредствена близост не отсъди нарушение, въпреки желанието на футболиста на шампионите.

В 54-та минута все пак Лудогорец успя да провре топката зад вратаря на Нефтохимик, след като новото попълнение Луму се възползва от пас на Мисиджан. Попадението обаче не бе зачетено поради засада. Все пак Лудогорец, който очевидно пестеше сили за мача си след седмица стигна и до трето попадение. То бе дело на влезлия като резерва Роман Безяк, който се разписа за крайното 3:0 след самостоятелна акция.

НЕФТОХИМИК: 90.Костадин Георгиев, 35.Николай Костов, 20.Юри Иванов, 4.Деян Лефтеров, 81.Ивелин Янев, 21.Коста Янев (к), 19.Михаел Орачев, 10.Галин Димов (Георги Петков), 32.Любомир Божинов (Даниел Стоянов), 14.Емануил Манев, 11.Живко Петков
Резерви: 22.Пламен Колев, 5.Георги Петков, 7.Валентин Добревски, 99.Евтим Димитров, 9.Даниел Стоянов, 23.Георги Петров
Треньор: Златко Янков

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов (к), 25.Йордан Минев (53-20.Шоко), 27.Козмин Моци, 4.Теро Мантула, 80.Жуниор Кайсара, 14.Мичел Бургзорг, 23.Христо Златински, 84.Марселиньо, 95.Йерун Луму, 93.Върджил Мисиджан, 11.Жуниор Кишада
Резерви: 91.Иван Чворович, 20.Шоко, 5.Александър Барт, 8.Фабио Ешпиньо, 10.Себастиан Ернандес, 7.Михаил Александров, 9.Роман Безяк
Треньор: Стойчо Стоев

Главен съдия: Георги Кабаков
Жълти картони: Костадин Георгиев, Николай Костов (Нефтохимик)