Локо удари латвийци класически

Кики и Камбуров бележат за черно-белите, играч на Юрмала си вкара автогол

Локомотив (Пд) победи латвийския Юрмала с 3:0 във втория си мач от турнира „Казино Марбея Къп”. Играч на Юрмала си отбеляза автогол, а другите попадения за черно-белите вкараха Дани Кики и Мартин Камбуров от дузпа. По-рано през деня към лагера на отбора се присъедини защитникът Ангел Йошев. Докато се играеше мачът с Юрмала, Йошев провеждаше индивидуална тренировка на съседния терен.

Четвърт час след началния сигнал Здравко Лазаров бе съборен в наказателното поле на латвийците, но съдията не посмя да отсъди дузпа и даде знак играта да продължи.

В 38-ата минута Здравко Лазаров бе повален на десния фланг и получи право да бие фаул. Капитанът на смърфовете центрира към наказателното поле, където защитникът на Юрмала Бенито Монталво засече с глава в собствената си мрежа – 1:0.

В 57-ата минута Маламов центрира от ляво, топката прехвърли няколко играчи на Юрмала и стигна до Дани Кики, който с диагонален шут отбеляза за 2:0.

В 60-ата минута футболист на Юрмала изскочи сам срещу Акалски от съмнително за засада положение, прехвърли вратаря, но топката се удари в напречната греда.

Малко по-късно Камбуров получи добър пас отляво, овладя топката сам срещу вратаря, но шутира твърде неточно в аут.

В 71-ата минута Йордан Тодоров вкара атрактивен гол, който обаче беше отменен заради засада.

В 80-ата минута Камбуров бе повален в наказателното поле и този път съдията посочи бялата точка. Потърпевшият Камбуров бе точен при изстрела си за 3:0.

Локо (Пд) игра в състав:

23. Кирил Акалски, 21. Станко Йовчев (57- 7. Йордан Тодоров), 18. Асен Георгиев (62- 33. Александър Тунчев), 14. Тихомир Трифонов, 17. Костадин Марков (57- 87. Диего Фераресо), 22. Аласан Н’Дайе (46- 28. Стелиос Илиадис), 6. Георги Коруджиев (62- 3. Валери Георгиев), 27. Александър Якимов (65- 91. Крис Гади), 89. Станислав Маламов (65- 20. Тижани Белаид), 9. Дани Кики, 77. Здравко Лазаров-к (65- 11. Мартин Камбуров).