България U21 с победен старт на Световното в София

България започна по най-добрия начин при домакинството си на Световното първенство за мъже под 21 години. Волейболистите на Найден Найденов победиха Бахрейн с 3:0 (25:21, 25:21, 25:23 ) в първия си мач от група В в столичната зала „Левски София“.

Така тимът ни вече има три точки в актива и оглави класирането в нашия поток без загубен гейм. В другия мач от групата Полша се наложи над Куба с 3:1 (25:16, 25:19, 18:25, 25:19). С това „Дружина Полска“ временно е на втора позиция с 3 точки и един загубен гейм.

Най-резултатен бе Денис Карягин с 18 точки (1 ас, 1 блокада), Александър Николов добави 11 точки (2 аса). За съперника Сайде Амин Ибрахим се отчете с 13 точки (2 блокади), 10 записа Абдула Ебрахим (1 блокада).

На 24 септември България среща Куба в 19:00 ч. Бахрейн играе срещу Полша в 16:00 ч.