Ясни са полуфиналистките на Държавното лично първенство на закрито жени "ВСК КЕНТАВЪР"

Срещите се играят в зала София

В зала „София“ се изиграха осминафиналите и четвъртфиналите на Държавното лично първенство на закрито жени "ВСК КЕНТАВЪР". Надпреварата е организирана от Българска Федерация по Тенис.

На полуфиналите ще играят Габриела Михайлова ТК "Сливен 92" срещу Хюлия Велиева ТК "Про спорт", гр.София и Петя Аршинкова ТК "Левски", гр.София срещу Невена Георгиева ТК "Левски", гр.София.

Първата поставена Габриела Михайлова трябваше да изиграе три сета за да победи Зиновия Ванева на четвъртфиналите. Втората в схемата Петя Аршинкова загуби само пет гейма в днешните си два мача. Третата поставена Хюлия Велиева постигна две убедителни победи в два сета. Невена Георгиева трябваше да изиграе два трисетови двубоя за да стигне до полуфиналите.

Петя Аршинкова - Розалина Юсева 6:0, 6:4

Мирела Шкумбова - Александра Караманолева 0:6, 7:5, 3:0 и отказване на Караманолева

Резултати 1/4-финали :

Невена Георгиева - Виктория Очева 7:6(6), 2:6, 7:6(3)

Хюлия Велиева - Михаела Кафтанова 6:0, 6:3

Габриела Михайлова - Зиновия Ванева 6:4, 1:6, 6:3

Петя Аршинкова - Мирела Шкумбова 6:1, 6:0

Жребий за полуфиналите :

Габриела Михайлова ТК "Сливен 92", гр.Сливен - Хюлия Велиева ТК "Про спорт", гр.София

Петя Аршинкова ТК "Левски", гр.София - Невена Георгиева ТК "Левски", гр.София

Полуфиналните срещи ще започнат в 9.00 часа в зала „София“

Ясни са и полуфиналистките в турнира на двойки.

Виктория Очева и Александра Караманолева ще играят срещу Цвети Йотова и Александрина Илиева, а Лютфия Велиева и Хюлия Велиева ще срещнат Даря Шаламанова и Елена Кралева

Държавното първенство за жени"ВСК КЕНТАВЪР" ще завърши на 8 март в зала „София“. Датата на финалната среща съвпада с празника на жената - 8 март.