Григор Димитров се класира на полуфинал в Ротердам и отново е №4 в света

На полуфинала Гришо ще играе с Гофен

Григор Димитров победи Андрей Рубльов с 6:3, 6:4 на четвъртфиналите на АТР500 турнира в Ротердам,съобщи БФ Тенис. С този успех първата ни ракета официално ще се завърне и под №4 в световната ранглиста, измествайки ранно отпадналия в зала „Ахой“ Александър Зверев.

На полуфиналите Димитров ще играе с Давид Гофен, който се класира без игра заради отказване на Томаш Бердих. Срещу белгиеца Гришо води с 5:1 победи в общия баланс, а последният успех дойде в мача за титлата на финалите на АТР в Лондон, когато Григор се наложи със 7:5, 4:6, 6:3.

Единствената победа на Гофен срещу Димитров е именно от Ротердам на четвъртфиналите миналата година.

С класирането си на полуфинал поставеният под №2 в схемата Димитров изравни най-доброто си постижение в Холандия.

В четвъртия гейм българинът стигна до точки за пробив и реализира втората възможност. При 5:3 Гришо сервираше за сета. Той поведе с 40:15 и спечели още при първия сетбол.

Във втората част, отново в четвъртия гейм, руснакът получи първата си точка за пробив. Григор успя да я неутрализира с отличен сервис. В седмия гейм Димитров поведе с 40:15 и реализира пробив.

При 5:4 Григор Димитров сервира за мача и реализира първия си мачбол.