Монтана загуби гостуването в Анкара за Challenge cup

Монтанци паднаха с 0:3 от Малие Милие Пиянго

Волейболистите на Монтана загубиха като гости от турския Малие Милие Пиянго (Анкара) с 0:3 (20:25, 18:25, 22:25) в първия мач между двата тима от четвъртфиналите в третия по сила евротурнир - за купата на Претендентите (Challenge cup),съобщи БФ Волейбол.

След този резултат българският тим се нуждае от победа с 3:0 или 3:1 във втория двубой на родна земя, за да стигне до решаващ златен гейм.  Реваншът е на 27 февруари, вторник, от 18:00 ч. в зала "Младост" в Монтана.

Въпреки всички усилия на родните представители, домакините бяха водещият отбор на полето. Прец целия мач те не дадоха никакъв шанс на монтанчани да вземат инициативата, като затвориха срещата с чиста победа.

Естонецът Оливер Вено бе най-резултатен в срещата с 21 точки (1 ас, 1 блокада). За Монтана Златко Кьосев завърши с 10 точки (1 ас), Иван Латунов добави 9 точки (2 блокади).