Григор Димитров започна с победа в Ротердам

Следващият съперник на Гришо ще бъде Филип Крайнович

Григор Димитров започна с победа участието си на АТР 500 турнира в Ротердам. Димитров се наложи с 6:4, 7:6(5) над Юичи Сугита от Япония за 1 час и 47 минути игра,съобщи БФ Тенис.

Това бе трета победа на Григор в три мача между двамата.

Следващият съперник на Гришо ще бъде Филип Крайнович, който отстрани младия канадски талант Феликс Оже-Алиасимов в три сета.

Във втория гейм Димитров имаше точка за пробив в подаването на азиатеца, но не успя. Развръзката на първия сет настъпи в десетия гейм. След няколко възможности Григор затвори часта с 6:4 за 42 минути.

С двойна грешка Григор допусна да бъде пробит за 1:2 във втория сет. Димитров намери сили да върне брейка за 5:5. Така се стигна до тайбрек. В него размяната на половините дойде при резултат 4:2 точки за Димитров. При 6:4 той имаше вече два мачбола и реализира втория.

Григор Димитров говори след победния старт на тенис турнира в Ротердам, в който победи японеца Юичи Сугита с 6:4, 7:6.
"Тялото ми реагира добре. Чувствам нормална болка на някои места. В момента целта е просто да играя мачове. Не съм го правил от три седмици. Играх срещу качествен опонент днес, трябваше да съм търпелив", коментира Димитров.