Ники Николов и Белогорие с 19-а победа в Русия

Българският национал Ники Николов и неговият тим Белогорие заемат втора позиция в руската Суперлига

Българският национал Николай Николов и неговите съотборници от Белогорие (Белгород) постигнаха 19-а победа в руската Суперлига,съобщи БФ Волейбол. Тимът на Белогорие надигра драматично след обрат от 0:2 гейма Факел (Новий Уренгой) с 3:2 (25:16, 23:25, 19:25, 26:24, 15:12) в двубой от 22-и кръг.

Централният ни блокировач бе на терена в първите три гейма, а след това се появи в игра в тайбрека, като се отчете с 3 точки (1 блокада). Най-резултатни бяха Дмитрий Мусерский и Ян Ерещенко с по 15 точки (2 аса, 4 блокади) (2 аса, 3 блокади). За Факел Егор Клюка приключи с 18 точки (2 аса).

След този успех Белогорие продължава да бъде на втората позиция във временното класиране с 53 точки (19 победи, 3 загуби), Факел е трети с 46 точки (15 успеха, 7 поражения). Първенец е тимът на Зенит (Казан) с двадесет победи, една загуба и актив от 60 точки.

Следващият двубой на Николов и съотборниците му е на 8 февруари (четвъртък), срещу Кузбас (Кемерово) - от 10:00 ч. б.в.