Монтана гони историческо класиране на 1/4-финал в Европа

Тимът воден от Даниел Пеев излиза в преследване на нова победа

Волейболистите на Монтана се изправят днес като гости срещу гръцкия Фойникас (Сирос) с българския национал Боян Йорданов в редиците си, в среща реванш от осминафиналите на третия по сила европейски турнир за Купата на претендентите (Challenge cup).

Двубоят е тази вечер от 18:00 ч, като ще се играе в зала "Димитрос Викелас". Тимът, воден от Даниел Пеев излиза в преследване на нова победа, която ще го прати на историческо участие на 1/4-финал на турнира.

Припомняме, че българският тим спечели първия мач в Монтана с 3:1. При нова победа с 3:0 или 3:1 гейма монтанчани продължават директно в следващия етап на надпреварата. При друг резултат се играе Златен гейм, който ще бъде на гръцка територия,съобщи БФ Волейбол.

За Монтана това е дебютно участие в европейските клубни турнири. На 1/16-финалите тимът отстрани състава на Апоел Фар Шаба от Израел след две победи. В момента тимът от Северазападна България е и единственият роден представител в европейските турнири.