Григор Димитров на полуфинал в Бризбейн

Гришо ще срещне Ник Кириос

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира на полуфинал на турнира в Бризбейн, където продължава да защитава титлата си от миналата година. Гришо записа втора трудна победа. След измъчения успех вчера над австралиеца Джон Милман, днес хасковлията се наложи с 6:4, 6:7 (3), 6:4 над британеца Кайл Едмънд. Успехът му беше отново след голямо ходене по мъките. В края помогна и контузия на съперника, при която Димитров реагира джентълменски, прескочи мрежата и се втурна да помага на Едмънд.
На полуфинала Григор  ще се изправи срещу представителя на домакините Ник Кириос, който по-рано днес се наложи над Александър Долгополов.

Григор Димитров - Кайл Едмънд 6:3, 6:7 (3), 6:4

ПЪРВИ СЕТ
Срещата започна изключително равностойно. Двата тенисисти печелеха своите подавания. Това продължи до 4:3 в полза на Григор Димитров, когато българинът успя да пробие сервиса на британския си съперник още при първата си възможност. След това Димитров подава за спечелване на първия сет. Хасковлията постигна това при първия си сетбол, получен при 40:15. Така Гришо поведе в мача след 6:3.

ВТОРИ СЕТ
По подобие на първата част и вторият сет беше много равностоен. Двамата тенисисти печелеха своите подавания. Гришо беше близо до пробив при 4:4, но пропусна два брейкбола. Двамата продължиха да взимат своите сервис-геймове до 6:6. Така се стигна до тайбрек. В него Кайл Едмънд направи два минипробива, които му донесоха спечелването на тайбрека със 7:3 и сета със 7:6.

ТРЕТИ СЕТ
Равностойният мач продължи и през третата част. Гришо пропиля две възможности за пробив във втория гейм. Димитров и Едмънд печелеха своите подавания до 4:4. В момент, когато българинът сервираше, британецът получи контузия на десния глезен. След прекъсването Григор Димитров успя да спечели подаването си, а след това направи пробив при първата си възможност, която всъщност беше и мачбол. Така Гришо спечели частта с 6:4 и мача с 6:4, 6:7 (3), 6:4, за да се класира на полуфинал.