Главният секретар на ММС Асен Марков награди най-добрите спортисти за 2017 г. на СУ „Ген. Владимир Стойчев“ - bulgaria.utre.bg

Главният секретар на ММС Асен Марков награди най-добрите спортисти за 2017 г. на СУ „Ген. Владимир Стойчев“

15 декември 2017, 15:19 | bulgariautre.bg
  • Снимка:
    ММС

    Главният секретар на ММС Асен Марков награди най-добрите спортисти за 2017 г. на СУ „Ген. Владимир Стойчев“

Държавното спортно училище отличи десетката на най-успелите си състезатели за годината на церемония в Музея на спорта

Главният секретар на Министерството на младежта и спорта Асен Марков награди тримата най-добри спортисти за 2017 г. и техните треньори на СУ „Ген. Владимир Стойчев“. Това са Полина Нейкова (волейбол), Любослав Григоров (джудо и самбо) и Йоана Манова (самбо).
    Държавното спортно училище отличи десетката на най-успелите си състезатели за годината на церемония в Музея на спорта в присъствието на олимпийската шампионка Румяна Нейкова, треньора на националния отбор по бокс Михаил Таков, преподаватели, ученици и треньори.
    „Това е най-хубавият празник за Вас, защото отчитаме какво сте постигнали дотук, но трябва да продължите напред със същото упортство. Ще Ви дам един съвет - тези награди за Вас важат само докато свърши церемонията. След това трябва да положите още повече труд, за да ги затвърдите“, заяви Асен Марков в обръщението си към възпитаниците на СУ „Ген. Владимир Стойчев“.
    Директорът на училището Васил Вутев акцентира върху факта, че всички спортисти в десетката имат сериозни постижения в международни състезания. „Нашата равносметка от 2017 г. е добра, защото завоювахме около 390 медала от държавни първенства, от които 122 са златни, както и 20 медала от международни турнири. Нашите постижения нямаше да бъдат възможни без подкрепата, която получаваме от Министерството на младежта и спорта и от „Национална спортна база“ ЕАД“, заяви той.



    10-тe най-добри спортисти
    на СУ „Ген. Владмир Стойчев“ за 2017 г.

    1. Полина Нейкова (треньор Асен Методиев), волейбол - 3-о място на Световно първенство за жени до 23 г.
    2. Любослав Григоров (треньор Мария Янчева), джудо, самбо - 3-о място на Балкански игри по джудо за юноши старша възраст, 5-о място на Европейска купа по джудо за юноши старша възраст; 3-о място на Европейско и на Световно първенство по самбо за юноши до 18 г.
    3. Йоана Манова (треньор Мария Янчева), самбо - 2-о място на Световно първенство за девойки до 18 г.
    4. Олег Миров (треньор Борис Борисов), самбо - 3-о място на Световно първенство за кадети през декември 2016 г.
    5. Моника Тодорова (треньор Мила Кьосева), волейбол - 3-о място на Европейско първенство за девойки до 14 г. и 1-о място на Балкански игри за кадетки до 16 г.
    6. Коста Симеонов (треньор Ангел Тодоров), бокс – 3-о място на Европейско първенство за ученици
    7. Радослав Стефанов (треньор Красимира Стойчева), кану-каяк – 3-о място на Европейско първенство за юноши (К4 1000 м) и 12-о място на Световно първенство за юноши (К4 500 м)
    8. Красимира Георгиева (треньор Красимира Томова), самбо – 3-о място на Световно първенство за кадети през декември 2016 г.
    9. Емил Нейков, Виктор Петров (треньор Милена Георгиева), гребане – 1-о място на Балкански игри за юноши младша възраст (двойка скул) и 3-о място на Балкански игри за юноши младша възраст (четворка скул)
    10. Иван Стоилов (треньор Мариян Бандов), борба класически стил – 3-о място на Дефлимпикс


    Най-перспективен спортист
    на СУ „Ген. Владимир Стойчев“ за 2017 г.

    Весела Иванова (треньор Красимира Стойчева), кану-каяк – 6 първи места от Държавни първенства, национален състезател
    Алисия Йорданова (треньор Красимира Томова), джудо – 2-о място от Държавно първенство, 1-о място на Международен турнир „Илинден“ и 1-о място на Международен турнир „Локомотив“



Коментари

Няма коментари.

Добави коментар

* Задължителни полета