Федерер загуби от Гофен в Лондон и отвори златен шанс за Гришо

Ако Гришо победи Джак Сок днес, ще се изправи отново срещу Давид Гофен във финалната битка на турнира

Белгиецът Давид Гофен победи Роджър Федерер и се класира за финала на Мастърса в Лондон с резултат 2:6, 6:3, 6:4. Това е първи успех над швейцареца за седем мача.

Припомняме, че Григор Димитров буквално размаза Гофен с 6:0, 6:2 за малко над час и така белгиецът се класира втори в групата. Ако Гришо победи Джак Сок днес, от 22:00 часа тази вечер, двамата имат шанс за нов двубой помежду си. Ракета номер 1 на България има 6 победи в 6 мача с Гофен.
Първият сет започна страхотно за швейцареца и той проби съперника в първия гейм. Федерер успя още веднъж да вземе подаването на белгиеца за 4:1, след което с гейм за нула взе сета с 6:2.
Гoфен стисна зъби във втората част и след маратонски втори гейм осъществи пробив за 2:0, което се оказа достатъчно за успех с 6:3.
Третият сет премина при подобен сценарий и направи пробив за 2:1, след което Федерер трябваше да спасява мача при 5:3 в полза на съперника. Швейцарецът намали разликата до 5:4, но не успя да избегне загубата.