Кузманов се класира за основната схема в Еквадор

Наградният фонд на турнира е 50 хиляди долара

Димитър Кузманов записа осма победа в последните си девет мача и се класира за основната схема на на турнира по тенис на червени кортове от сериите „Чалънджър“ в Гуаякил (Еквадор) с награден фонд 50 хиляди долара и гостоприемство,съобщи БФ Тенис.

Мико победи с 6:3, 6:4 поставеният под №7 в квалификациите Лени Хампел от Австрия.

Кузманов спечели пет поредни гейма от 3:3 в първата част до 2:0 във втората. Със стабилен сервис Димитър не даде шанс на 20-годишния Хампел да стигне до рибрейк и затвори мача с 6:4.

Преди този успех Кузманов елиминира в пресявките поставения под №2 Жоао Педро Сорги (Бразилия) с 6:4, 5:7, 6:1 и колумбиеца Кристиан Родригес с 6:3, 6:4.

За класирането си за основната схема националът на България прибави 3 точки за световната ранглиста.

Така Мико продължава великолепната си серия в последната седмица. В Лима (Перу) той записа записа пет впечатлавящи победи и стигна до четвъртфиналите.