Григор Димитров се класира на четвъртфинал в Шанхай

Гришо победи Сам Куери от САЩ

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира в Шанхай, който е от сериите Мастърс 1000. Шестият поставен Димитров победи №10 в схемата Сам Куери от (САЩ) с 6:3, 7:6(3) за 80 минути игра,съобщи БФ Тенис.

Димитров спаси две поредни точки за пробив още в откриващия гейм. Гришо стигна до брейк за 3:1. Да края на първата част нов пробив нямаше и първата ракета на България спечели с 6:3 за 33 минути.

Втората част започна с пробив за Куери на нула за 2:0. Григор отговори с рибрек, също на нула. До края на сета повече пробиви нямаше и се стигна до тайбрек. В него смяната на полетата дойде при 3:3 точки. Димитров поведе с 6:3 и реализира още първия мачбол! Така Григор Димитров записа победа №40 през този сезон.

Българинът наниза 10 аса и направи три двойни грешки. На четвъртфинал Димитров очаква победителя от двубоя между Рафаел Надал, с когото игра на полуфинал в Пекин миналата седмица, или Фабио Фонини.