Добруджа 07 завърши на второ място на турнира "Жарко Петрович" в Сърбия

Най-добър играч на турнира стана центърът Стеван Симич от Войводина

Отборът на Добруджа 07 (Добрич) завърши на второ място при петото си поредно участие на ежегодния волейболен мемориален турнир "Жарко Петрович" в Нови Сад (Сърбия), съобщава volleyball.bg. В третия си мач от надпреварата Добруджа 07 показа силна игра и затрудни максимално домакините от Войводина, но шампионът на Сърбия се наложи с 3:0 (25:22, 25:19, 27:25). Двата тима спечелиха първите си два мача и така срещата между тях от последния кръг бе пряк спор за първото място. Така Войводина триумфира с Купата, а добричлии останаха на втора позиция.

На старта на турнира добричлии победиха шампиона на Дания Хентафте Волей (Копенхаген) с 3:0, а след това надиграпа гръцкия Фойникас (Сирос) с 3:2 гейма.

След срещата се състоя награждаване, на което Добруджа 07 получи купа за второто си място на мемориалния турнир "Жарко Петрович".

Фойникас победи Хентафте с 3:0 (25:17, 25:20, 25:17) в последния си двубой и това донесе на Боян Йорданов и съотборниците му третото място на турнира. Левичарят бе най-резултатен за тима си с 13 точки (1 ас).

Най-добър играч на турнира стана центърът Стеван Симич от Войводина.