Марселиньо измъкна Лудогорец от труден мач с Ботев (Пд)

Михаил Савов

Анисе: Марселиньо и Мисиджан липсваха на Лудогорец

Игор Пластун: В Лудогорец се чувствам спокойно

Пластун вкара гол и спаси победата за разградчани

Лудогорец победи Ботев(Пд) с 2:1 в шампионатен мач в Разград. "Канарчетата" отново затрудниха лудогорци. Първото полувреме завърши 1:0 за гостите след ранна дузпа реализирана от Балтанов.

Марселиньо показа,че много е липсвал на своите в първата среща от групите на Лига Европа в Истанбул срещу Истанбул Башакшехир. Тогава двубоя завърши 0:0.

Трудният мач с Ботев,стана още по-труден след като гостите поведоха с 1:0. И в началото на второто полувреме при брилянтна атака Кешеру мигновено се разбра с Марселиньо и остави бразилеца да стреля във вратата на пловдивчани. Шутът на Марселиньо бе брилянтен и така дойде изравнителния гол за 1:1.

В края на срещата изпъкна Пластун. Най-напред отбеляза победния гол,а малко преди да завърши мача отби от голлинията влитащата топка и спаси трите точки за домакините.