Ева Бусаад спечели титлата, а Илиян Радулов завоюва сребърен медал на финалния световен турнир "Киндер + спорт " в Италия

Във финалната среща Бусаад победи германката Анна Сидоренко

Ева Бусаад ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора спечели титлата при момичетата до 12 год. на финалния световен турнир "Киндер + спорт " в Италия. Във финалната среща Бусаад победи германката Анна Сидоренко с 6:3, 6:2. Така младата българка напълно заслужено спечели първото място без да загуби нито един сет през цялата надпревара.,съобщи БФ Тенис.

При момчетата до 12 години Илиян Радулов ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив спечели сребърен медал. Във финалната среща Радулов загуби от Лучано Барбарино (Италия) с 4:6, 1:6.

Общо 8 млади български тенисисти имаха уникалната възможност да се докоснат до най-големия тенис-комплекс в Италия– Foro Italico. Именно там се провежда и най-силният италиански турнир от календара на ATP и WTA, част от Мастърс-сериите.

Представянето на младите ни таланти в Италия може да се определи като изключително силно. Освен златото на Бусаад и среброто на Радулов, нашите спечелиха и три бронзови медала чрез Габриела Георгиева ТК "Асеновград" и Иван Иванов TK "Испано", гр.Варна при 9-годишните и Венета Генчева TK "Бароко Спорт", гр.София при 11-годишните.

При 10-годишните Биляна Милчева ТК "Левски", гр.София и Даниъл Спасов ТК "Черно море Елит ", гр.Варна завършиха петите места.

При 11-годишните момчета Християн Биджев TK "Малееви", гр.София завърши на девета позиция.

Треньори на младите българчета са Пресиян Коев, Кристиян Илиев и Христо Боянов.

Надпреварата "Киндер + спорт " се провежда от над 10 години, но за първи път има участници извън пределите на Италия. Над 5000 хиляди млади тенисисти се включиха в квалификациите за класиране на финалния Мастърс. Благодарение на отличните взаимоотношения между тенис федерациите на България и Италия се отдаде великолепната възможност на младите български таланти да се докоснат до тази престижна надпревара. Освен Италия и България в състезанието участваха още държавите на Австрия, Германия, Монако, Израел, Унгария, Малта и Люксембург. Амбицията на организаторите е през следващата година страните участници да бъде поне двойно повече.

Участието на най-добрите млади български тенисисти на турнира "Киндер + спорт " е по Програмата "Тенисът - Спорт за всички“, която е финансирана от Министерството на младежта и спорта.