Драматична загуба за Сесил Каратанчева на US OPEN

Сесил изигра много силен първи сет, в който осъществи два ранни пробива

Сесил Каратанчева отпадна във втория кръг на квалификациите за US OPEN, съобщава БФТенис. Българката отстъпи с 6:4, 4:6, 6:7(3) пред представителката на домакините Клеър Лиу след повече от 2 часа и 30 минути игра.
Сесил изигра много силен първи сет, в който осъществи два ранни пробива, с което спечели с 6:4. Във втората част играта бе равностойна, но Лиу реализира решителен пробив в 10-ия гейм, с който изравни резултата в сетовете.
В третата решителна част Каратанчева бе съвсем близо до успеха, когато поведе с пробив за 6:5. Тя обаче не съумя да задържи подаването си и така сетът се отиде в решителен тайбрек. В него Каратанчева поведе с 3:2 точки, но допусна Лиу да спечели следващите 5 разигравания, а с това и мача.