Моци разби с глава бетонната стена на Судува

При резултат 2:0 лудогорци ще бъдат внимателни гости

Предположенията,че Судува ще предпочете да изгради бетонна стена се оправдаха. Цяло първо полувреме Лудогорец не можа да намери път към вратата на гостите. Футболистите в зелено се лутаха до почивката и не се виждаше как ще бъде превзета тази крепост.

През второто полувреме Лудогорец започна с бързи флангови атаки, с двойни пасове и разиграване на топката между защитниците на Судува. Това донесе успех. И след центриране  на Сисиньо,най-после Моци с глава намери мрежата на гостуващия тим. Малко по-късно след меле Мисиджан със силен диагонален удар опъна мрежата на литовците за втори  път. Две греди имаше още за Лудогорец.

В края на мача домакините не се хвърлиха безогледно в атака да търсят трети гол на всяка цена. Резултат 2:0 за Лудогорец след първата среща ще държи момчетата на Херо много внимателни при гостуването на Судува. А попадение като гост на Лудогорец ще предреши окончателно срещата.