Григор Димитров победи Дел Потро

На четвъртфинал ще срещне Юичи Сугита

Григор Димитров спечели първа победа над Хуан Мартин Дел Потро и се класира за четвъртфиналите на "Мастърс 1000" турнира на твърди кортове в Синсинати. Най-добрият български тенисист се наложи с 6:3, 7:5 и така успя да запише първа победа от 6 двубоя срещу този съперник. Утре в спор за място на полуфиналите, Димитров ще срещне Юичи Сугита,съобщи БФ Тенис.

Срещата започна отлично за Григор Димитров, който след ранен пробив успя да го затвърди за преднина 3:0 гейма. До края на първата част Гришо не позволи на Дел Потро да го затрудни при сервис и единственият пробив се оказа достатъчен за спечелване на сета - 6:3.

Втората част започна по подобен начин, но този път Дел Потро поведе с 3:0. Димитров обаче върна брейка за 3:4, след което изравни за 4:4.

При 4:5 Димитров отрази 3 сетбола, след което на свой ред проби за 6:5 и сервирайки за мача не даде шанс на Дел Потро