България завърши наравно с Русия в контрола

Нашите националки направиха 2:2 със "сборная"

Женският национален отбор по волейбол на България завърши наравно с Русия 2:2 (22:25, 23:25, 25:20, 25:22) в първата контролна среща между двата тима, която се игра в Москва,съобщи БФ Волейбол.

По решение на двата щаба пети решителен гейм не се състоя. След като изоставаха с 0:2 гейма, българските волейболистки показаха воля и характер и спечелиха следващите две части, като с това изравниха резултата на домакините.

Следващата контрола е на 18 август от 13:00 ч (б.в) отново в Москва. Приятелските мачове са последни проверки за националките ни преди Световната квалификация в Холандия, която започва на 22 август.

Най-резултатна за "лъвиците" бе Емилия Николова с 19 точки (1 ас, 2 блокади), а Елица Василева заби 18 точки (3 аса, 2 блокади). За руския тим Наталия Гончарова реализира 21 точки (3 блокади).