Верея с първа победа над Левски

Излезе втори в класирането

Верея записа първа победа в своята история над Левски във футболния елит на България. Старозагорци спечелиха с 2:0 срещу „сините” на стадион „Трейс Арена” в мача от 4-ия кръг на Първа професионална лига. Головете за верейци паднаха през първата част на двубоя и техни автори бяха Георги Андонов и Венцислав Бенгюзов. След успеха Верея има вече 7 точки в актива си и се намира на второ място във временното класиране.
Срещата започна вихрено за Верея. Възпитаниците на Илиан Илиев поведоха в резултата още в 3-та минута – Осман Балде центрира от пряк свободен удар отляво по атаката на старозагорци, Меди Фенуш подаде с глава към капитана Елиаш, който от своя страна свали към Георги Андонов. Нападателят стреля от въздуха от границата на наказателното поле и изпрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Божидар Митрев.
В 17-та минута се откри първата възможност за гостите от София – Прохазка центрира опасно отдясно към Вутов, но Мирослав Енчев с прекрасна намеса изби в корнер пред нападателя на „сините”.
В 29-та минута верейци нанесоха втори удар. Капитанът Елиаш запази много добре топката пред наказателното поле на Левски и с пета изведе Венцислав Бенгюзов сам срещу Митрев. Халфът показа железни нерви и изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на гостите за 2:0.
В 37-та минута Верея имаше възможност за трети гол. Меди Фенуш проби отдясно и центрира, топката премина през Георги Андонов и стигна до Илиян Йорданов, който шутира към долния десен ъгъл на вратата на Левски, но Божидар Митрев улови.
В началните минути на второто полувреме гостите упражниха натиск, който се изрази в няколко последователни корнера, от които обаче не произлизе нищо опасно благодарение на добрите прояви на вратаря Георги Аргилашки и играчите пред него.
В 57-та минута Милош Цветкович центрира опасно отдясно, но Мирослав Енчев отново бе заел по-добра позиция от футболист на Левски и изби в корнер.
В 83-та минута Меди Фенуш се освободи от Димитър Пиргов в близост до наказателното поле на Левски, защитникът на Левски го фаулира, за което бе декориран с жълт картон. Той бе втори за играча и гостите доиграха двубоя в намален състав.
В добавеното време на мача роман Прохазка стреля под гредата от пряк свободен удар, но Аргилашки показа класа и спаси.
В последната минута резултатът можеше да стане класически за Верея. Бърза контратака на старозагорци завърши с удар на Здравко Илиев, който обаче не успя да намери целта.

ВЕРЕЯ – ЛЕВСКИ – 2:0

ВЕРЕЯ: 12. Георги Аргилашки, 21. Здравко Илиев, 33. Мирослав Енчев, 4. Селим Бен Джемиа, 15. Костадин Слаев, 8. Осман Балде, 20. Венцислав Бенгюзов (90 – 14. Еркебулан Нургалиев), 10. Елиаш Да Силва (к) (54 – 16. Петър Витанов), 11. Илиян Йорданов (76 – 17. Валери Домовчийски), 9. Меди Фенуш, 7. Георги Андонов

Старши треньор: Илиан Илиев

ЛЕВСКИ: 21. Божидар Митрев (к), 19. Милош Цветкович, 25. Георги Ангелов, 3. Димитър Пиргов, 14. Мики Орачев, 15. Роман Прохазка, 30. Нелуц Рошу (46 – 10. Жуниор Мапуку), 13. Жорди Гомез, 32. Габриел Обертан (66 – 7. Франсис Нар), 8. Антонио Вутов (66 – 99. Станислав Иванов), 9. Сергиу Буш

Старши треньор: Асен Букарев

Голмайстор: 1:0 Георги Андонов (3); 2:0 Венцислав Бенгюзов (29)

Жълти картони: Венцислав Бенгюзов (Верея); Димитър Пиргов, Милош Цветкович (Левски)

Червен картон: Димитър Пиргов (Левски)

Главен съдия: Владимир Вълков