България приключи със загуба участието си в Пуерто Рико

Нашите отстъпиха на домакините с 2:3

Женският национален отбор по волейбол приключи със загуба участието си във втория турнир от Световното Гран При в Сан Хуан, Пуерто Рико. В последния си двубой от Група F2 тимът отстъпи на домакина Пуерто Рико с 2:3 (24:26, 25:22, 18:25, 35:33, 7:15). Двубоят в зала „Роберто Клементе“ се игра пред близо 9 000 зрители и продължи 2 часа и 30 минути. Изключително напрегнат и интересен беше 4-ят гейм, в който „Лъвиците“ се наложиха с 35:33, но за съжаление в последвалия тайбрек нашите момичета загубиха с 7:15,съобщи БФ Волейбол.

Селекционерът на тима Иван Сеферинов даде шанс за изява на абсолютно всички състезателки в състава с изключение на Добриана Рабаджиева, която получи почивка.

Най-резултатна стана Гергана Димитрова с 26 точки. Мирослава Паскова добави 21, а Юлия Стоянова завърши с 11. За победителите Карина Окасио реализира 25.

В другия двубой от Група F2 Чехия победи Канада с 3:2. Така България приключва участието си на 3-о място с 1 победа, 2 загуби и актив от 5 точки. В генералното класиране на втора дивизия, България е на 5-о място и има реални шансове за класиране на финалите Чехия. От 21-и до 23-и юли във Вараждин, Хърватия, е третият турнир от Световното Гран При. В Група I2 нашите момичета ще играят с домакините, Пуерто Рико и Аржентина.
Още в тази категория: « Иван Сеферинов и Доби Рабаджиева след успеха над Канада