Виктория Томова с победен обрат в Будапеща

Нашата тенисистка се класира на четвъртфиналите

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в унгарската столица Будапеща с награден фонд 100 хиляди долара. Поставената под № 8 Томова успя да обърне с 3:6, 6:4, 6:1 Анна Каролина Шмидлова от (Словакия) за 2 часа и 14 минути.

Срещата не започна добре за Томова, която загуби първата част с 3:6.

Във втората Шмидлова отново стигна първа до пробив и поведе с 2:1. От тук Виктория спечели четири поредни гейма и успя да спечели с 6:4.

В третата решителна част словачката проби за 1:0. Последваха шест поредни гейма за Томова, която затвори мача с 6:1.

На четвъртфинал Виктория Томова ще играе срещу пробилата в основната схема като „лъки лузър" Шантал Скамлова (Словакия).

С тази победа българката заработи 25 точки за световната ранглиста,съобщи БФ Тенис.