България спечели титлата на Балканиадата за девойки под 16 години

На финала нашите победиха Сърбия с 3:1

Националният отбор по волейбол на България за девойки под 16 години спечели шампионската титла на Балканиадата, която се проведе в столичната зала „Христо Ботев,съобщи БФ Волейбол.

На финала волейболистките ни, водени от Стоян Гунчев победиха Сърбия с 3:1 (19:25, 25:16, 25:21, 25:15) и спечелиха златните медали, а сръбкините останаха със сребърните отличия.

Балканиадата бе част от подготовката на тима ни за предстоящото Европейско първенство в София и Самоков (21- 30 юли), а младите ни „лъвици“ загряха по най-добрия начин за европейската надпревара.

Сервисът отново бе силното оръжие на българките, като на този елемент записаха 18 аса срещу 4. Забележителен мач изигра Александра Георгиева, която заби внушителните 31 точки. Мария Йорданова добави 23.

В спора за трето място на турнира Румъния победи Турция с 3:0 (25:15, 25:18, 25:9). С това румънките спечелиха бронзовите медали, а волейболистките на Турция оформиха финалната четворка.