Даниел Асенов спечели олимпийска квота за Рио в категория до 52 кг

Даниел Асенов на финал в категория до 52 кг в Баку

Красен Кралев: Най-важното е да имаме здрава нация

Красен Кралев: Спортът учи децата и на патриотизъм

Славчо Атанасов и министър Красен Кралев дискутираха съдбата на стадион „Пловдив“

Красен Кралев: Рекордът на Стефка Костадинова не е застрашен

Красен Кралев откри реновирания стадион “Локомотив” в Горна Оряховица

Тайсъна от Кукоревo стъпва на върха за втори пореден път

Българският боксьор Даниел Асенов стана европейски шампион при мъжете за втори пореден път! Състезателят ни в категория до 52 кг се наложи с 3:2 съдийски гласа над англичанина Нийл Фарел на шампионата на Стария континент, който се провежда в Харков, Украйна.

Даниел Асенов всъщност прибави четвърта европейска титла в колекцията си и трети трофей от началото на годината. През 2013 г. той за пръв път стана шампион на Стария континет, но при юношите в категория до 49 кг от първенството в Анапа (Русия). През 2015 г. триумфира на шампионата в Самоков при мъжете в кат. до 52 кг, в която през този март стана и европейски златен медалист за мъже до 22 г. в Браила (Румъния). В края на февруари в София пък Асенов спечели международния турнир за купа „Странджа“ при мъжете.

Тайсъна от Кукорево бе поздравен от министъра на спорта Красен Кралев във Фейсбук.