Победа за Сесил Каратанчева

Диа Евтимова също се поздрави с успех

Сесил Каратанчева се класира за втория кръг на турнира във Варшава (Полша) с награден фонд от 25 хиляди долара. Поставената под №5 в схемата българка успя да обърне резултата и да победи с 3:6, 6:3, 6:3 Габриела Пантухова от (Чехия) за 2 часа и 22 минути. Каратанчева губеше със сет и 1:3 във втората част, но успя да спечели пет поредни гейма и затвори сета с 6:3. При резултат 3:3 в третата решителна част Сесил направи два поредни пробива и спечели мача,съобщи БФ Тенис.

Елица Костова е поставена под №1 в схемата във Варшава. Костова ще стартира утре срещу квалификантката Диана Сумова от (Чехия).

Диа Евтимова се класира за втория кръг на турнира в Байя (Унгария) с награден фонд от 25 хиляди долара. Евтимова победи на старта Доротея Ерик от (Сърбия) с 6:3 и отказване на съперничката. При 1:3 в първата част Диа спечели пет поредни гейма. Във втория кръг Евтимова ще играе срещу поставената под №6 Николета-Каталина Даскалу от (Румъния).