Заместник-министър Ваня Колева изпрати българските деца за участие в Световните „Игри на победителите” в Москва

Състезателите ни получиха и специално изработени екипи от Столична община

Заместник-министърът на младежта и спорта Ваня Колева изпрати на Летище София българската делегация, която ще ни представлява на Световните „Игри на победителите” – международно състезание за деца, борещи се или преодолели онкологични заболявания. Надпреварата е от 1 до 5 юни в Москва.
Колева подари българското знаме на децата и им пожела да са здрави, да се върнат с повече медали от миналата година и да развеят гордо родния трибагреник.
На летището присъства и Офелия Кънева, председател на Държавната агенция за закрила на детето.
Състезателите ни получиха и специално изработени екипи от Столична община, инициатива „София – Европейска столица на спорта 2018“ и Българския олимпийски комитет.
През 2016 г. българските деца спечелиха 18 медала и второ място в общото класиране.
Световните „Игри на победителите“ в Москва се явяват своеобразни „Олимпийски игри“ за децата с подобни заболявания от цял свят. България изпраща участници на световния форум за пети път. 10 момчета и 5 момичета от цялата страна ще ни представляват в конкуренция със 17 страни.