Елица Костова започна с победа в Страсбург

Нашата тенисистка ще играе във втория кръг срещу Вера Лапко

Елица Костова преодоля първия кръг на квалификациите на турнира на клей в Страсбург, Франция, който е категория "Интернешънъл". Поставената под №5 в пресявките Костова се наложи се наложи с 6:4, 4:6, 6:2 над рускинята Полина Лейкина за 1 час и 52 минути и е само на победа от основната схема. 27-годишната българка поведе с 4:2 в първия сет и спечели подаванията си до края на тази част, за да спечели с 6:4. Във втория сет Костова изостана с 0:3, изравни за 3:3, но след това допусна нов пробив за 3:5. Двете тенисистки си направиха по още един пробив и 22-годишната Лейкина, която е №334 в ранглистата изпрати мача в решаващ трети сет. В него Костова поведе с 3:0, Лейкина спечели следващите два гейма, но българката направи нова серия от три поредни гейма и затвори мача в своя полза с 6:2. По този начин Костова си осигури 10 точки за световната ранглиста, където е №150 през тази седмица.,съобщи БФ Тенис.

Във втория кръг на пресявките Костова ще играе срещу 18-годишната Вера Лапко (Беларус), която е №251 в ранглистата. Двете играха в квалификациите на Откритото първенство на Австралия през януари и Лапко се наложи с 6:1, 5:7, 8:6.