Григор Димитров с първа победа в Мадрид

Гришо победи германеца Филип Колшрайбер в първия кръг

Григор Димитров записа първа победа на клей през този сезон. Българинът победи германеца Филип Колшрайбер с 7:6(7), 6:4 и се класира за втория кръг на турнира на червени кортове в Мадрид. По този начин Димитров прекъсна серията си от четири поредни загуби.

Във втория кръг Гришо ще се изправи срещу победителя от мача между Роберто Баутиста Агут (Испания) и Иво Карлович (Хърватия).

Димитров започна първия сет много уверено и не даде никаква възможност на опонента си за лесни точки. Въпреки това при 2:2, германецът се възползва от леко разколебаване в сервиса на българина и проби за 2:3. Григор Димитров реагира бързо и върна брейка за 3:3. Двубоят се завърза и се стигна до тайбрек, в който Димитров показа повече стабилност, за да поведе с 1:0 сета.

Във втората част 25-годишният тенисист започна силно и бързо поведе с 2:0. При 3:2 Гришо позволи на съперника си да върне брейка и да изравни резултата в частта. При 4:4 обаче българинът стигна до нов пробив и при свой сервис спечели мача.

Димитров е четвъртфиналист в Мадрид от 2015 г. Гришо заема 12-то място в световната ранглиста в момента.