Марица спечели шампионската титла при жените

Пловдивските волейболистки победиха с 3:1 Левски

Волeйболистките на Марица (Пловдив) спечелиха шампионската титла в женското първенство на България за сезон 2016/2017. Пловдивчанки победиха като гости Левски с 3:1 (25:27, 25:10, 25:16, 25:18) във втората среща от финалните плейофи, която се игра в столичната зала „Сиконко“. Така с общ резултат 2:0 успеха в серията те се окичиха със златото в шампионата, като спечелиха трета поредна титла,съобщи БФ Волейбол.

Волейболистките на Левски показаха, че израстването им е факт, като с голям хъс и мотивация успяха да изненадат съперничките и да спечелят първата част. В следващите части Марица показа своята класа и не позволи повече противодействие, като затвори мача с един загубен гейм.

Топреализатор за победата на Марица стана Нася Димитрова с 20 точки (3 аса, 1 блокада, 73 % в атака), а капитанката Радосвета Тенева добави 14 (1 ас, 3 блокади, 44 % позитивно посрещане). По 14 за Левски отбелязаха Катрин Димитрова и Моника Кръстева (1 ас, 3 блокади, 38 % в атака) (2 аса, 1 блокада, 59 % позитивно посрещане).