Девойките допуснаха втора загуба на Европейското първенство

Нашите момичета загубиха от Италия с 0:3

Българският национален отбор за девойки под 18 години допусна втора загуба на Европейското първенство в Холандия. Тимът ни отстъпи на лидера в Група 1 Италия с 0:3 (15:25, 13:25, 19:25).

Мария Йорданова беше най-резултатна с 11 точки. За победителките силен мач изигра Тери Рут, която завърши със 17 точки.

Така преди изиграването на останалите срещи от днешната програма волейболистките на селекционера Страхил Балов са на второ място с 2 победи от 4 мача и 5 точки. С четвъртия си пореден успех италианките се класираха за 1/2-финалите на шампионата, а битката за втората позиция остава отворена.

В четвъртък е последният двубой на родните волейболистки в групата срещу Германия. Срещата е утре от 15:00 ч.б.в. и ще бъде предавана на живо по laola1.tv., съобщи БФ Волейбол.