ЦСКА надделя след петгеймова битка във Вечното дерби при жените

"Червените" волейболистки победиха "сините" с 3:2

Волейболистките на ЦСКА надиграха Левски с 3:2 (20:25, 25:18, 20:25, 25:20, 15:9) в дербито на XI кръг в женското първенство на България, играно в столичната зала "Васил Симов" пред близо 300 зрители,съобщи БФ Волейбол.

„Сините“ започнаха по-добре мача и поведоха с 1:0 гейма, но бяха изравнени във втората част. Третият гейм беше доста равностоен, но серията от сервис на Гергана Георгиева се оказа решаваща и "Левски" поведе с 2:1 гейма. В четвъртата част ЦСКА отново изравни резултата и така двубоят стигна до тайбрек. Момичетата на треньора Радослав Бакърджиев се бориха до последно, но не успяха да измъкнат решаващия тайбрек от домакините.

ЦСКА: Полина Нейкова, Ралина Дошкова, Ивета Станчулова, Силвия Кьосева, Мартина Хикова, Натали Петрова - Михаела Михайлова-либеро

Старши-треньор: Юлия Иванова

Лeвски: Гергана Георгиева, Катрин Димитрова, Кристиана Петрова, Моника Кръстева, Зорница Янева, Деница Димитрова - Надежда Петрова-либеро (Виктория Иванова-либеро)

Старши треньор: Радослав Бакърджиев.