Важна победа за Добруджа 07 срещу Монтана (видео)

Добруджанци се изкачиха на третото място във временното класиране

Добруджа 07 постигна много важна победа срещу смятания за фаворит тим на Монтана. При това добричлии успяха да преодолеят негативната емоция след загубения първи гейм и да се наложат категорично в останалите три. Мачът завърши при 3:1. В отделните части 20:25, 25:17, 25:20 и 25:17.
В първата част гостите доминираха във всички елементи и тотално надиграха шампионите – силен начален удар, добро посрещане, успешна блокада, остри нападения, а единственият, който донякъде се противопоставяше успешно от страна на домакините бе  диагоналът Жулиен Георгиев.  На второто техническо прекъсване преднината за гостите бе отчайваща 11: 16, а геймът приключи при 20:25.
Във втората част домакините бяха много по-съсредоточени, резултатът вървеше точка за точка до 10:10, а няколко добри изяви на Илия Петков, Жулиен Георгиев и Трифон Лапков в атака дадоха стабилна преднина на Добруджа 07 и те затвориха гейма при 25:17.
В третия гейм най-силното оръжие на домакините отново бе блокадата, а съпротивителната мощ на гостите спадна с излизането на основния разпределител Любомир Агонцев. Той все още не е възстановен изцяло, но Даниел Пеев се принуди да го върне на терена до края на тази час, а в последната го замени с Делчо Раев, който доигра мача.
В началото на четвърти гейм  Монтана поведоха при първото техническо прекъсване с 5:8, но волейболистите  на Миро Живков успяха да стопят тази преднина, подобрявайки посрещането, което се отрази на успешните атаки. 4 аса постигнаха домакините само в четвърти гейм, два последователни на Св.Арнаудов, един на Маринков и с ас Ж.Георгиев сложи край на спора 25:17.
След тази победа Добруджа се изкачи на третото място във временното класиране – 14 победи, 5 загуби и 43 т.

Източник: МГ Добруджа