Девойките под 18 стартират срещу Холандия на Евроволей 2017

Срещата е на 1 април

Българският национален отбор за девойки под 18 години ще започне участието си на Европейското първенство с двубой срещу домакина Холандия.
Българският национален отбор за девойки под 18 години ще започне участието си на Европейското първенство с двубой срещу домакина Холандия,i съобщи БФ Волейбол.

Българският национален отбор за девойки под 18 години ще започне участието си на Европейското първенство с двубой срещу домакина Холандия. Срещата от Група 1 на шампионата е на първи април от 17:30 ч.б.в. в спортната зала „Валкенуйзен“ в Арнем.

Останалите съперници на тима ни в този поток са Турция, Италия, Германия и действащият европейски шампион в тази възраст Русия.

Припомняме, че в Група 2 жребият събра Полша, Гърция, Сърбия, Беларус, Румъния и Словения.

За 1/2-финалте ще се класират първите два тима от двата потока. Завършилите на 3-о и 4-о място ще спорят за позициите от 5-а до 8-а в генералното класиране.

Първите 6 в крайното подреждане ще спечелят квоти за Световното първенство в Аржентина от 18-и до 27-и август. Най-добрите 7 пък ще се присъединят към Унгария на Европейския младежки олимпийски фестивал в Гьор през юли.