Гофен на полуфинал на Garanti Koza Sofia Open

Белгиецът ще срещне победителя от миналата година Роберто Баутиста-Агут

оставеният под №2 Давид Гофен ще спори утре с победителя от миналата година Роберто Баутиста-Агут за място във финала на Garanti Koza Sofia Open 2017. Основен партньор на турнира е Fibank. Гофен спечели белгийския четвъртфинал срещу Стив Дарси с 6-1, 6-3 за 1 час и 13 минути.
Мачът беше между двама тенисисти, които обичат да разиграват от дъното на корта. Това даде възможност на публиката да се наслади на дълги и оспорвани разигравания.
Гофен проби още в първия гейм. Той играеше по-търпеливо и концентрирано, което накара Дарси да прибързва и греши.
Превъзходството на Гофен беше пълно и той само за 27 минути спечели първия сет  с 6-1 за 27 минути.
През втората част Дарси реши, че не трябва да допуска мачът да свърши за по-малко от час. Той започна да импонира на дългите разигравания на своя сънародник, което доведе до изиграването на няколко много дълги гейма.
При 2-2 Дарси поведе с 0-40. После имаше още една възможност да пробие. Гофен се спаси.
В следващия сервис гейм на Гофен, Дарси отново имаше възможност да излезе напред в сета, но решителната топка излезе с много малко в аут в незащитена част от корта.
И когато не можеш да пробиеш, те пробиват. Гофен се възползва от предоставилата му се възможност и спечели решителната игра, повеждайки с 5-3.