България надви Израел във "Фед Къп"

Следващият мач за нашенците е със Сърбия

България победи Израел с 2:1 в първия двубой от група I на зона Европа/Африка за "Фед къп" в Талин (Естония). Виктория Томова постигна победа над Дениз Казанюк в три сета - 6:4, 5:7, 6:2. Мачът продължи малко над два часа и половина, Вики проби 9 от 18 възможности срещу 7 загубени сервис гейма и спечели общо 106 точки срещу 97 за опонентката ѝ, съобщава БФТенис.

Във втория мач Елица Костова същи се бори здраво, но в крайна сметка след близо два часа на корта отстъпи на Юлия Глушко с 3:6, 5:7.

На двойки Костова и Сесил Каратанчева спечелиха срещу Глушко и Шели Круицки с 2:6, 6:3, 7:5 в мач, продължил два часа и 20 минути.

В нашата група „Д“ са още съставите на Сърбия, които са следващият ни съперник, и домакините от Естония. Целта е първото място и достигането до плейоф за влизане в по-горната група. В отбора е и Изабелла Шиникова. Капитан е Дора Рангелова, Валентин Димов е помощник-капитан, а Росен Богоев - физиотерапевт.