Палазов и Юсева спечелиха титлите на сингъл на Държавното първенство на закрито до 18 г.

Митров и Палазов спечелиха титлата на двойки

Станаха ясни шампионите на сингъл на Държавното първенство на закрито за юноши и девойки до 18 години. Домакин на надпреварата бе ТК "Хасково", а мачовете се играха на комплекса в парк "Кенана" при отлична организация.

Титлата при юношите спечели Златан Палазов (ТК Локомотив). Вторият поставен стигна до успеха, след като на финала поведе на започналия от квалификациите Симон-Антони Иванов (ТК Супер Спорт) с 6:2, 3:0, след което Иванов се отказа. В предишния кръг тенисистът на ТК Супер Спорт отстрани топ поставения Калоян Димитров (ТК Стоянстрой) в тайбрека на третия сет.

При девойките на сингъл Розалина Юсева дублира титлата си при 16-годишните. Състезателката на ТК Дема, която беше под №2 в схемата, победи на финала топ поставената и миналогодишна шампионка Михаела Кафтанова (ТК Дема) с 3:6, 6:2, 6:2.

Вчера Станислав Митров (ТК Супер Спорт) и Палазов (ТК Локомотив) спечелиха титлата на двойки. Трофея при двойките във вчерашния ден вдигнаха Беатрис Спасова (ТК Черно море Елит)/Тина Манолова (ТК Черно море Елит)., съобщи БФ Тенис.

Резултати от 1 февруари (сряда):

Девойки, финал:

Розалина Юсева (ТК Дема) - Михаела Кафтанова (ТК Дема) 3:6, 6:2, 6:2

Юноши, финал:

Златан Палазов (ТК Локомотив) - Симон-Антони Иванов (ТК Супер Спорт) 6:2, 3:0 и отказване на Иванов