ЦСКА тръгна с победа за Купата на ЦЕВ

"Армейците" победиха Волей Амрисвил с 3:1

Мъжкият отбор на ЦСКА победи като домакин швейцарския Волей Амрисвил с 3:1 (25:16, 25:22, 18:25, 25:17) в първия мач между двата тима от 1/16-финалите от турнира за Купата на ЦЕВ. Двубоят се игра в столичната „Арена Армеец“, като успехът бе изкован пред над 3000 волейболни привърженици на "армейците".

Така момчетата на Александър Попов се нуждаят само от два гейма от реванша в Швейцария на 18 януари, за да продължат напред в надпреварата. В противен случай ще се стигне до златен гейм, който ще бъде на швейцарска земя.

Старши треньорът Сашо Попов заложи на следния стартов състав: Владимир Станков - Смилен Мляков, Ивайло Стефанов (капитан) - Яни Георгиев, Христо Цветанов - Красимир Георгиев, Мартин Божилов (либеро)

Най-резултатен за победата на ЦСКА стана Смилен Мляков с 22 точки. Христо Цветанов и Яни Георгиев добавиха по 11 за успеха.